Sakal & Bıyık Ekimi

Çeşitli nedenlerle (yanık, travma, çeşitli hastalıklar) sakal ve bıyıklarda tam kayıp, kısmi kayıp veya daha yoğun sakal ve bıyığa sahip olma arzusu, sakal & bıyık ekimine başvurma nedenleridir. Sakal & bıyık ekimi sayesinde sakal ve bıyıklar, eski hacim ve kalınlığına yeniden kavuşur.

Ankara'da sakal, bıyık ekimi & fiyatı

Ankara'da sakal, bıyık ekimi yaptırmak ya da fiyat öğrenmek için 0535 457 84 99 numaralı telefondan mesai saatlerinde bize ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınızı iletişim sayfasındaki formu kullanarak ya da linke tıklayarak Whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz.

Sakal & Bıyık Ekimi

Sakallarda tam kayıp, kısmi kayıp veya daha yoğun sakal ve bıyıklara sahip olma arzusu ile sakal & bıyık ekimine başvurulmaktadır.

Günümüzde erkek modasının da yönlendirmesiyle gür sakal ve bıyıklara sahip olmak giderek daha fazla önem kazanıyor. Yapısal olarak yaygın ya da bölgesel seyrek sakalları olan hastaların yanı sıra var olan sakal ve bıyıklarında çeşitli nedenlerle kayıp yaşamış hastalara da sakal ve bıyık ekimi yapılabilir. En sık ekim nedenleri arasında güçlü favorilere sahip olma isteği, kirli sakal bırakma isteği, yara izlerinin kapatılması isteği sayılabilir.

Sakalın yoğunluğu, dokusu ve kıl kalitesi tamamen genlerin kontrolü altında bulunur. Ergenlik çağına girdikten sonra üç yıl süresince sakal kılları kalınlaşarak terminal formlarını alırlar. Erkeklik hormonu seviyelerinde önemli bir değişiklik gerçekleşmedikçe sakal kılları bu karakteristik özelliklerini korur. Saç kökü bulunmayan bölgelerde sakal ve bıyık çıkarmanın kozmetik ya da ilaç yoluyla bir tedavisi henüz yoktur; çözüm, sakal ekimi ve bıyık ekimidir. Sakal ekimi ve bıyık ekimi için hormonal kıl çıkışının tamamlandığı 20-22 yaşın beklenmesini öneriyoruz. Sakal ekimi bölgesel olarak bazı alanlara veya tüm sakala yapılabilir ve her mevsim sakal ekimi için uygundur. Genellikle donör bölge olarak boyun bölgesindeki sakallar ve saç ekimde de kullanılan ensenin üstündeki yoğun saçlı bölgeden alım yapılır. Kliniğimizde greft almak için FUE yöntemini kullanıyoruz ve kökleri tek tek alıyoruz. Safir uçla kıl yönüne uygun açılmış kanallara aldığımız greftleri yerleştiriyoruz. Pansuman sonrası taburcu ettiğimiz hastaları 3. gün ekim yapılan bölgeyi yıkamak için kliniğimize bekliyoruz. İlk 10 gün, ekim yapılan alanın fiziksel travma, sürtünme ve güneş ışığından korunmasını öneriyoruz. İşlem günü, ekim yapılan alanda kırmızı kabuklar izlenir ve genellikle bir hafta sonra hiçbir iz kalmadan ekim yapılan alan eski görüntüsüne kavuşur. Hasta rahatça gündelik hayatına döner. Ekilen saç ve sakal yaklaşık 1 ay sonra dökülür ve işlemden 8-10 hafta sonra kıl çıkışı başlar. Bir yıl içerisinde ekilen saç teli ile daha önceden var olan sakal ve saç kılını çıplak gözle birbirinden ayırmak mümkün olmaz. Ekim sonrası kontrol sıklıkları ve destek tedaviler, size özel belirlenecek ve ekibimiz sizi düzenli takip edecektir.

Ankara'da kaş, sakal ve bıyık ekimi yaptırmak ve fiyat almak için bize ulaşın

Öncelikle kaş ekimine uygun olup olmadığınızının belirlenmesi gereklidir. Kliniğimizde yapılacak ön görüşme ücretsizdir. Fiyat kişiye göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi ve sorularınız için 0535 457 84 99 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

×
Hemen Ara