Saç Ekimi Uygulamaları

Çeşitli nedenlerle (yanık, travma, çeşitli hastalıklar) kaşlarda tam kayıp, kısmi kayıp veya daha yoğun kaşlara sahip olma arzusu, kaş ekimine başvurma nedenleridir. Kaş ekimi sayesinde kaşlar, eski hacim ve kalınlığına yeniden kavuşur. Her gün daha çok kişi zamanlarını alan kaş makyajı, zamanla rengi değişen kalıcı dövmeler yerine kaş ekimini tercih etmektedir.

Ankara'da kaş ekimi & fiyatı

Ankara'da kaş ekimi yaptırmak ya da fiyat öğrenmek için 0535 457 84 99 numaralı telefondan mesai saatlerinde bize ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınızı iletişim sayfasındaki formu kullanarak ya da linke tıklayarak Whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz.

Saç Ekimi Uygulamaları

Saç ekimi, çeşitli nedenlerle kaybedilmiş saçların yerine yeni saçların konulmasını hedefleyen operasyondur.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi, saç ekimine bazı açılardan çok benzer, bazı açılardan ise saç ekiminden çok farklılık gösterir. Kaş ekimi öncesi hastanın beklentileri doğrultusunda çizim ve planlama çok önemlidir; çünkü bu bölgeye lokal anestezi uygulandığında tekrar çizim uygun olmamaktadır. Kaşın yüksekliğine, kavisine, birbirinden uzaklığına, uzunluğuna ve genişliğine hasta ile birlikte karar verilmeli ve özenle çizilmelidir. Saç ekimine benzer şekilde ensenin üstündeki saçlı bölgeden FUE yöntemi ile greft alınır. Kaş ekimi için kullanılacak greftlerin daha çok tek kıl içeren foliküllerden alınması daha doğal sonuçlar için tercih edilmelidir. Kaş ekiminde çok önemli bir diğer nokta da yine kanalların uygun açılmasıdır. Kaş kılları, saçtan farklı olarak deriden dik değil yatay çıkar. Üstelik kaşın iç tarafından yukarıya doğru, orta kısım yere paralel, kaşın dış bölgesi ise aşağı yönelmiş şekli alır. Dolayısıyla ekim esnasında kanal açılırken bunlara dikkat edilmezse sonuç hayal kırıklığı yaratabilir. Kaş ekimi yapacak ekibin bu konudaki tecrübesi, başarılı bir kaş ekiminde anahtar rol oynar. İşlem 3-4 saat civarında sürer. Kaş ekim bölgesinde 1 hafta boyunca küçük yara kabukları ve göz çevresinde ödem görülebilir. İşlem sonrası üçüncü gün kliniğimizde kaş yıkama yapılır. Hasta, işlem sonrası 3-4 gün içerisinde günlük hayatına dönebilir; ancak özellikle ilk iki hafta havuza, denize girmemeli, direkt güneş ışığına maruz kalmamalı, yoğun aktiviteden kaçınmalıdır. Ekimden sonra 15. gün - 1. ay civarında ekilen kaşlar dökülür; 3 ay içinde kaşlar çıkmaya başlar ve 7-8 ay sonra kaşlar son haline gelir. Ekim yapılan greftler, başlangıçta saç kadar hızlı uzayabilseler de genellikle 1 yılın sonunda nakil edilen yere uyum sağlarlar ve uzama hızları azalır. Ekim sonrası, kontrol sıklıkları ve destek tedaviler size özel belirlenecek ve ekibimiz sizi düzenli takip edecektir.

SAKAL VE BIYIK EKİMİ

Günümüzde erkek modasının da yönlendirmesiyle gür sakal ve bıyıklara sahip olmak giderek daha fazla önem kazanıyor. Yapısal olarak yaygın ya da bölgesel seyrek sakalları olan hastaların yanı sıra var olan sakal ve bıyıklarında çeşitli nedenlerle kayıp yaşamış hastalara da sakal ve bıyık ekimi yapılabilir. En sık ekim nedenleri arasında güçlü favorilere sahip olma isteği, kirli sakal bırakma isteği, yara izlerinin kapatılması isteği sayılabilir.

Sakalın yoğunluğu, dokusu ve kıl kalitesi tamamen genlerin kontrolü altında bulunur. Ergenlik çağına girdikten sonra üç yıl süresince sakal kılları kalınlaşarak terminal formlarını alırlar. Erkeklik hormonu seviyelerinde önemli bir değişiklik gerçekleşmedikçe sakal kılları bu karakteristik özelliklerini korur. Saç kökü bulunmayan bölgelerde sakal ve bıyık çıkarmanın kozmetik ya da ilaç yoluyla bir tedavisi henüz yoktur; çözüm, sakal ekimi ve bıyık ekimidir. Sakal ekimi ve bıyık ekimi için hormonal kıl çıkışının tamamlandığı 20-22 yaşın beklenmesini öneriyoruz. Sakal ekimi bölgesel olarak bazı alanlara veya tüm sakala yapılabilir ve her mevsim sakal ekimi için uygundur. Genellikle donör bölge olarak boyun bölgesindeki sakallar ve saç ekimde de kullanılan ensenin üstündeki yoğun saçlı bölgeden alım yapılır. Kliniğimizde greft almak için FUE yöntemini kullanıyoruz ve kökleri tek tek alıyoruz. Safir uçla kıl yönüne uygun açılmış kanallara aldığımız greftleri yerleştiriyoruz. Pansuman sonrası taburcu ettiğimiz hastaları 3. gün ekim yapılan bölgeyi yıkamak için kliniğimize bekliyoruz. İlk 10 gün, ekim yapılan alanın fiziksel travma, sürtünme ve güneş ışığından korunmasını öneriyoruz. İşlem günü, ekim yapılan alanda kırmızı kabuklar izlenir ve genellikle bir hafta sonra hiçbir iz kalmadan ekim yapılan alan eski görüntüsüne kavuşur. Hasta rahatça gündelik hayatına döner. Ekilen saç ve sakal yaklaşık 1 ay sonra dökülür ve işlemden 8-10 hafta sonra kıl çıkışı başlar. Bir yıl içerisinde ekilen saç teli ile daha önceden var olan sakal ve saç kılını çıplak gözle birbirinden ayırmak mümkün olmaz. Ekim sonrası kontrol sıklıkları ve destek tedaviler, size özel belirlenecek ve ekibimiz sizi düzenli takip edecektir.

Ankara'da kaş, sakal ve bıyık ekimi yaptırmak ve fiyat almak için bize ulaşın

Öncelikle kaş ekimine uygun olup olmadığınızının belirlenmesi gereklidir. Kliniğimizde yapılacak ön görüşme ücretsizdir. Fiyat kişiye göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi ve sorularınız için 0535 457 84 99 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

×
Hemen Ara