Yüz Germe Ameliyatı

Yüz Germe Ameliyatı

Yaş aldıkça yüzdeki yağ dokusu kaybı kaynaklı sarkma ve gevşemlere bağlı deformasyonlar oluşmaktadır. Bu deformasyonların giderilmesi için yapılan ameliyattır. Germe işlemi ile birlikte yüzdeki yorgunluk ve soluk görünüm de azalmaktadır.

Genellikle orta yaşlarda hastaların tercih ettiği bir operasyondur. Operasyon öncesi hasta muayene edilir ve hastanın beklentileri, işlem yapıcak hekimin estetik öngörüsü ve anatomik yapıya uygun planlama yapılır .Ameliyat,hastane ortamında anestezi altında gerçekleştirilmelidir. İşlemi yapıcak hekimin uzman plastik cerrah olması gerekmektedir.

İşlem süresi kişinin durumuna göre değişiklik göstermekle birlikte, ortalama 2-5 saat arası sürer.

 
2.seans yüz gerdirme ameliyatı olmak isteyen kişilerin 7-10 yıl ara verdikten sonra yaptırması tavsiye edilir.

Bunların yanısıra ameliyat kalitesini etkileyecek bir diğer unsur ise sigara kullanımıdır. Operasyonun başarısı ve iyileşme süresinin hızı için sigara kullanılmaması tavsiye edilir.


Operasyon sonrası kesi izi kalır fakat kulak arkası ve saçlı deride olduğu için fazla belirgin değildir.

Bazı hastalarda anestezi kaynaklı; yüzde şişlik, morluk, hafif asimetriler veya hissizlik gözlemlenebilir, bunlar geçicidir.

Pansuman gözler, ağız ve burun açık kalıcak şekilde yapılır. 3 gün sonra pansumanlar açılarak saçlar yıkanabilir. Dikişler ortalama 1 hafta sonra alınır. 

Erkek hastaların operasyon sonrası 2-3 hafta traş olmaması gerekmektedir.


Ankara'da Yüz Germe Ameliyatı Fiyatı Öğrenin

Ankara'da Yüz Germe Ameliyatı işleminde öncelikle beklentiler belirlenmeli ve ne ölçüde karşılanabileceği konusunda mutabık kalınmalıdır. Kliniğimizde yapılacak ön görüşme ücretsizdir. Fiyat kişiye göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi ve sorularınız için 0535 457 84 99 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.


Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

×
Hemen Ara