Dövme Silme

Tüm dünyada dövme uygulamaları gün geçtikçe artmaktadır. Yine bu artışa paralel olarak da dövme silinmesi talebiyle daha sık karşılaşıyoruz.

Dövme silinmesi için kullanılan cerrahi, dermabrazyonla ya da kimyasallarla derinin soyulması gibi birçok yöntem olsa da en az iz bırakma riski ile en yüksek dövme silme başarısı lazer uygulamalarıyla elde edilmektedir.

Ankara'da dövme silme & fiyatı

Ankara'da dövme silme yaptırmak ya da fiyat öğrenmek için 0532 064 12 12 numaralı telefondan mesai saatlerinde bize ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınızı iletişim sayfasındaki formu kullanarak ya da linke tıklayarak Whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz.

Dövme Silme

Lazerle dövme sildirme uygulaması hakkında bilgi almak için bize telefon numaralarımızdan, whatsapp üzerinden ya da mail yoluyla ululaşabilirsiniz.

Lazerle Dövme Silme Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kalıcı dövmeler, cildin alt kısmına yapılmaktadır. Lazer ışınları, cilt altındaki dövmeye ulaşmaya ve boyasını küçük parçalara ayırmaya çalışmaktadır. Parçalarına ayrılan dövme boyası, bir süre sonra vücuttan ilgili hücreler tarafından uzaklaştırılır. İşlem öncesi, uygulama yapılacak alan anestezik bir krem ile uyuşturulur.

İşlem çok ağrılı değildir. Çok sık olmamakla birlikte işlem sonrası alanda su toplama, kabuklanma görülebilir.

Lazerle Dövme Silme Uygulaması Kaç Seans Gerektirir?

Lazerle dövme silme işlemi, ortalama 7-8 seans kadar sürmektedir. Bu süreç sonunda, lazerle dövme silme uygulaması, % 95 gibi çok ciddi bir oranda başarı sunar. Bir dövmenin tam olarak kaçıncı seans sonunda silineceğini önceden tahmin etmek zordur.

Ancak ilk birkaç seanstan sonra işlemden alınan yanıt, bu konuda fikir verir. Çünkü, tüm dövmeler birbirinden farklıdır ve derinin hangi tabakasına yapıldığı, kullanılan boyanın özellikleri, kişinin deri özellikleri gibi birçok faktör dövmenin silinme başarısı ve gerekli seans sayısı üzerinde etkiye sahiptir. Bazı dövmelerde tekrarlayan seans sayısı- na rağmen dövme solar; ancak tamamen kaybolmayabilir.

Lazerle Dövme Silme İşleminin Başarısı Üzerinde Etkisi Olan Faktörler Nelerdir?

  • Eski dövmeler ve amatör dövmeler, profesyonel olanlardan daha yüksek başarı oranlarıyla silinir.
  • Siyah, koyu mavi, kırmızı dövmeler daha kolay silinirken sarı gibi renk tonları içeren dövmelerin silinmesi daha zordur.
  • Açık ten rengi olan kişilerde dövme silme işlemi daha başarılıdır.
  • Çok büyük renkli ve parlak dövmelerde başarı daha düşüktür.

Lazerle Dövme Silme İşlemi Seansı Sonrası

Dövme silme işleminden sonra alanı bandajla kapatırız ve siz kolaylıkla günlük hayatı- nıza geri dönebilirsiniz. Bazı dövmeler silinirken kızarıklık veya kabuklanma görülebilir; bu durum bir haftada iyileşir. Bu dönemde size doktorunuz tarafından bazı kremler ve gerekirse güneşten korunma tavsiye edilir. Yine bu süre içerisinde alanı sürtünmeden korumanız ve yara kabuklarını kaldırmamanız önemlidir. Normalde lazer işlemi sonrası iz kalmaz; ancak dövme işlemi derinizde iz bırakmışsa renk silindiğinde bu izi daha fazla fark edebilirsiniz. Doktorunuz bu konuda bilgi verecektir.

For-Est Klinik’te lazer ile dövme silmek için Q-Switched Nd YAG lazer kullanıyoruz. Bu cihaz, bize her ten renginde güvenli kullanım ve birçok dövme rengine uygulama yapma imkanı veriyor.

Ankara'da dövme sildirmek ve fiyat almak için bize ulaşın

Kliniğimizde yapılacak ön görüşme ücretsizdir. Fiyat kişiye ve silinecek dövmenin büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi ve sorularınız için 0535 457 84 99 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

×
Hemen Ara