Diğer Medikal Estetik Uygulamalar

PRP, trombositten zenginleştirilmiş kan sıvısı anlamına gelmektedir. Vücuttan alınan belli miktardaki kan, özel bir kitle santrifüj edildiğinde bir süre işlemden geçirildikten sonra bileşenlerine ayrıştırılır. Elde edilen “platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma” (PRP), kişiye enjekte edilir. Cilde enjekte edilen PRP, bölgedeki kök hücrelerini uyarıp aktifleştirerek dokuların yenilenmesine yardımcı olur. PRP uygulaması ile deride gözeneklerde azalma, parlaklık artışı, yara izlerinde azalma, cilt renginde homojenleşme planlanır.

PRP hakkında detaylar için tıklayınız…

Mezoterapi

Mezoterapi, cildin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineral içerikli serumların çok ince ve kısa iğne uçları kullanılmak suretiyle deri altına enjekte edilmesi esasına dayanan tıbbı bir uygulamadır.

Vücudun çeşitli bölgelerinde tedavi amaçlı uygulandığı gibi estetik amaçlı olarak da yaygın olarak kullanılmaktadır. Kırışıklıkların giderilmesi, cilt sıkılaştırma gibi yaşlanma karşıtı uygulamalarda kullanıldığı gibi göz altı morluk tedavisinde, selülit tedavisinde, bölgesel zayıflamada ve saç köklerini kuvvetlendirmede uygulanabilir.

Mezoterapi hakkında detaylar için tıklayınız…

Dermapen

Dermapen, 0.5-2.5 mm arasında değişen farklı uzunluklarda steril, ince ve çok keskin iğnelerin özel bir aparatlar ve bir mikro motor yardımıyla deri yüzeyine uygulanmasıdır. Bu özel aparatlar sayesinde yüzün farklı alanlarına farklı derinliklerde uygulama yapılır. Örneğin, yanakta akne izlerine 1,5 mm ile uygulama yapılırken göz çevresi kırışıklıkları için aynı hastaya aynı seansta 0,5 mm ile uygulama yapmak mümkün hale gelmiştir.

Dermapen hakkında detaylar için tıklayınız…

Altın İğne

Radyofrekans uygulaması cildi gençleştirme, iz azaltma ve deri sıkılığının arttırılmasında 2001 yılından beri kullanılan bir yöntemdir. Sunduğu başarılı sonuçlar sayesinde, bu uygulamanın en tatmin edici gençleştirme tedavilerinden birisi olduğunu söylemek mümkündür.

Altın iğne hakkında detaylar için tıklayınız…

Gençlik Aşısı

Gençlik aşısı da en çok merak edilen cilt yenileyici işlemlerinden birisidir. Gençlik aşısı deriyi yenileyici, nem kapasitesini ve sıkılığını arttırıcı, cilt yıpranmasına karşı koruyuculuk özelliği olan birçok ürünü bir arada içeren bir karışımdır.

İçerisinde hyaluronik asitin yanı sıra markalar arasında farklılıklar göstermekle beraber, çeşitli mineral, peptid ve aminoasitler, mannitol ve organik silisyum gibi antioksidanlar, DMAE ve retinol bulunur.

Gençlik aşısı hakkında detaylar için tıklayınız…

Fraksiyonel Lazer

Karbondioksit lazerler, tıpta ilk kullanılan lazerlerdendir. Cilt yenileme ve akne izlerinde uzun yıllar kullanılmış 1060 nm dalga boyuna sahip lazerlerdir. CO2 lazerler, uygulandıkları bölgede suyu buharlaştırma etkileriyle soyucu etki gösterirler. Ayrıca derinin alt tabakalarına kadar inerek derinlerde ısı etkisi yaratır ve bu sayede cildin yenilenmesini sağlar.

Fraksiyonel lazer hakkında detaylar için tıklayınız…

Leke Tedavisi

Leke tanımlaması, oldukça geniş bir tanı yelpazesini içerir. Güneşe bağlı masum çillerden, hormonlara bağlı olabilen melazmaya ve hatta bazı deri kanserlerine kadar birçok hastalık, leke klinik tanımlamasının içerisine girer ve bunların hepsinin tedavisi birbirinden farklıdır. Bu nedenle öncelikle konunun uzmanı bir doktor tarafından muayene edilmeniz ve tanı almanız tedavinizin ilk ve belki de en önemli noktasıdır.

Leke Tedavisi hakkında detaylar için tıklayınız…

Dövme Silme

Tüm dünyada dövme uygulamaları gün geçtikçe artmaktadır. Yine bu artışa paralel olarak da dövme silinmesi talebiyle daha sık karşılaşıyoruz.

Dövme silinmesi için kullanılan cerrahi, dermabrazyonla ya da kimyasallarla derinin soyulması gibi birçok yöntem olsa da en az iz bırakma riski ile en yüksek dövme silme başarısı lazer uygulamalarıyla elde edilmektedir.

Dövme silme hakkında detaylar için tıklayınız…

Ben Alımı

Benlerin cerrahi yolla tedavisinin yanında lazer yöntemiyle de benlere uygulama yapılması ve sonuç alınması mümkündür. Genelde deri ekleri olarak adlandırdığımız iyi huylu olan ve kötü huylu olma şüphesi olmayan lezyonların alınmasında lazer yönteminin uygulanması ise lazer tedavisinin çalışma prensibi ile açıklanabilir.

Ben alımı hakkında detaylar için tıklayınız…


Diğer Medikal Estetik Alanlarımız

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

×
Hemen Ara