Dermapen

Dermapen, 0.5-2.5 mm arasında değişen farklı uzunluklarda steril, ince ve çok keskin iğnelerin özel bir aparatlar ve bir mikro motor yardımıyla deri yüzeyine uygulanmasıdır. Bu özel aparatlar sayesinde yüzün farklı alanlarına farklı derinliklerde uygulama yapılır. Örneğin, yanakta akne izlerine 1,5 mm ile uygulama yapılırken göz çevresi kırışıklıkları için aynı hastaya aynı seansta 0,5 mm ile uygulama yapmak mümkün hale gelmiştir.

Ankara'da dermapen & fiyatı

Ankara'da dermapen yaptırmak ya da fiyat öğrenmek için 0532 064 12 12 numaralı telefondan mesai saatlerinde bize ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınızı iletişim sayfasındaki formu kullanarak ya da linke tıklayarak Whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz.

Dermapen

Dermapen ile oluşturulan hasarlanma derinin kendi iyileşme mekanizmasını harekete geçirerek derinin üst tabakalarının yeniden yapılanmasını tetikler.

Bu uygulama ile iğneler, dermise (derinin alt tabakası) uzanan mikroskobik kanallar şeklinde hasarlar oluşturmaktadır. Bu hasarlanma, hem derinin kendi iyileşme mekanizmasını harekete geçirerek derinin alt tabakalarında kolajen ve elastin gibi destek dokuların artışını ve hem de derinin üst tabakalarının yeniden yapılanmasını tetiklemektedir. Deri kendini yenilerken ölü derinin atılmasıyla peeling etkisi de elde edilmiş olur. Böylece daha dolgun daha pürüzsüz ve parlak bir cilt elde edilmesi hedeflenir. Ayrıca, açılan mikro kanallar sayesinde deriye uygulanan ilaçlar hızlı bir şekilde hedeflenen bölgeye ulaşmaktadır. Mikro iğneleme uygulamaları, tek başlarına kullanıldığı gibi hyaluronik asit, peeling ajanları, büyüme serumları ve ilaçlar ile kombine kullanılabilmektedir. Yine bu mekanizma, mikro iğnelemenin saç dökülmesi ve leke tedavisi gibi farklı alanlarda da kullanılmasına olanak sağlar.

Mikro iğneleme birçok nedenle tek başına ya da diğer yöntemlerle kombinasyonlar halinde kullanılır. Bunlar, akne izlerinin giderilmesi, gözeneklerin küçültülmesi, güneş ve sigara hasarlı derinin tedavisi, göz çevresindeki morluk ve torbalanmaların tedavisi, boyun ve dekolte bölgesindeki anti-aging uygulamalar, yüz ve boyundaki sarkmaların tedavisi, kırışıklık tedavileri, stria (çatlak) ve ameliyat izlerinin hafifletilmesi ve saç dökülmesi tedavileridir.

Mikro iğneleme işlemi doğru yapıldığında deri altına müdahalenin olduğu tıbbi bir işlemdir. İşlem öncesi deri, lokal anestezik kremlerle uyuşturulur, bölge dezenfektanlarla silinir, steril ve tek kullanımlık ürünlerle işlem yapılır. Uygulanacak tüm solüsyon ve ilaçların deri altına uygulanabilir kategoride olması çok önemlidir. Uygulama seansları, işlemin yapılma nedenine bağlı olarak değişmekle beraber 2-4 hafta ara ile toplam 4-8 seans olarak planlanır. Erken dönemde etkiler gözlenmekle birlikte asıl cevap seansların başlangıcından birkaç ay sonra ortaya çıkmaktadır.

Ankara'da dermapen yaptırmak ve fiyat almak için bize ulaşın

Öncelikle dermapen uygun olup olmadığınızın belirlenmesi gereklidir. Kliniğimizde yapılacak ön görüşme ücretsizdir. Fiyat kişiye göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi ve sorularınız için 0535 457 84 99 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

×
Hemen Ara