Ben Alımı

Benlerin cerrahi yolla tedavisinin yanında lazer yöntemiyle de benlere uygulama yapılması ve sonuç alınması mümkündür. Genelde deri ekleri olarak adlandırdığımız iyi huylu olan ve kötü huylu olma şüphesi olmayan lezyonların alınmasında lazer yönteminin uygulanması ise lazer tedavisinin çalışma prensibi ile açıklanabilir.

Ankara'da lazerle ben aldırma & fiyatı

Ankara'da lazerle ben aldırma yaptırmak ya da fiyat öğrenmek için 0532 064 12 12 numaralı telefondan mesai saatlerinde bize ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınızı iletişim sayfasındaki formu kullanarak ya da linke tıklayarak Whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz.

Ben Alımı

Benlerin cerrahi yolla tedavisinin yanında lazer yöntemiyle de benlere uygulama yapılması ve sonuç alınması mümkündür.

Lazer ışınları, ten renginden daha koyu renge sahip benleri aşırı ısıtarak yok olmalarını sağlar. Dermis (orta deri tabakası) ve epidermiste (üst cilt tabakası) bulunan iyi huylu ve çok büyük olmayan nevuslar tedavi edilebilmektedir.

Lazerle ben tedavisinde, plazma enerjisi, Q-Switched Nd YAG Lazer ve fraksiyonel CO2 lazer türleri kullanılmaktadır. Hangi lazer tedavi türünün seçileceği ise doktor muayenesinin ardından belirlenir.

Bütün Benler Lazerle Alınabilir mi?

Ne yazık ki bütün benlerin lazerle tedavisi mümkün değildir. İyi huylu benler, lazer uygulaması ile tedavi edilebilmektedir. Bu aşamada benin iyi huylu mu, yoksa kötü huylu mu olduğunun tespiti çok büyük önem kazanmaktadır. Bu durum uzman hekim tarafından belirlenir ve kötü huylu olma ihtimali bulunan benler, patolojik inceleme sonrasında anlaşılır. Yani bu aşamada uzman bir doktor muayenesi şarttır. Kötü huylu olma ihtimali bulunan benlerin belirlenmesinde ise birden çok kıstas bulunmaktadır. Bunlardan ilki, benin büyüklüğüdür. Nevusün çapı, eğer 5 cm’ den büyükse kötü huylu olma ihtimali vardır ve tespiti yapılmadan lazer tedavisi uygulanmaz. İkinci olarak bende bulunan renklerdir. Eğer ben kendi içerisinde farklı renklere sahipse yani tek bir renk barındırmıyorsa yine bu nevuste kötü huylu olma ihtimali vardır ve patolojik inceleme gerekmektedir. Bir diğeri de benin sınırlarında düzgün olmayan şekillerin bulunması, keskin hatlara sahip olmamasıdır. Son olarak eğer ben üzerinde normal olarak kabul edilemeyecek simetrik olmayan şekiller mevcutsa tespitinin yapılması gerekmektedir.

Plazma Tedavisi (Plexr) İle Ben Aldırma Tedavisi

Kırışıklık, akne izi, cilt çatlakları ve göz kapaklarının tedavisinde uygulanan Plazma teknolojisi ben aldırmada da oldukça etkilidir. Genellikle tek seanslık bir uygulamadır. Ancak, ihtiyaç duyulursa ek bir seans daha yapılabilir. Plazma cihazı ben üzerinde gezdirildiğinde ben, ince bir tabaka şeklinde buharlaşır. Cilt seviyesine gelene kadar işlem devam ettirilir. Benin alındığı bölgede ben büyüklüğünde bir yara oluşur. Yaklaşık 4-6 gün içerisinde yara kabuk halini alır ve sonraki 5-6 günde kabuk düşer. Kabuk düştükten sonra kalan pembelik ise 2 hafta ila 2 ay arasında normale döner. Plazma, cilt yüzeyinde kabarık olmayan benlere uygulanabildiği gibi kabarık veya et benlerinde de uygulanabilmektedir.

Lazerle Ben Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

Lazerle ben tedavisi için belirlenen alt ve üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Uzman hekim tarafından uygun bulunan ve iyi huylu bütün benler alınabilir.

Lazerle Ben Tedavisinde İz Kalır mı?

Eğer cilt üzerinde bulunan nevus küçük ve epidermiste bulunuyorsa genellikle hiçbir iz kalmadan işlem tamamlanmış olur. Ben, eğer derin ve görece büyük bir ben ise küçük ve cildin kendi renginde bir iz kalması mümkündür.

Ankara'da ben aldırmak ve fiyat almak için bize ulaşın

Öncelikle lazerle ben aldırma tedavisine uygun olup olmadığınızın belirlenmesi gereklidir. Kliniğimizde yapılacak ön görüşme ücretsizdir. Fiyat kişiye göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi ve sorularınız için 0535 457 84 99 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

×
Hemen Ara