Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmanın en sağlıklı, en hızlı ve en kalıcı yöntemidir. Lazer epilasyon konunun uzmanları tarafınca uygulandığı zaman tedavi başarısı yüksek ve güvenilir bir yöntemdir. Uygulanan bölgelerde uzun süre kıl/tüy çıkmamakta ve düzenli yapılan seanslar sonrasında tüylerde kalıcı azalma veya tamamen yok olma elde edilebilmektedir.

Ankara'da lazer epilasyon & fiyatı

Ankara'da lazer epilasyon yaptırmak ya da fiyat öğrenmek için 0530 185 23 93 numaralı telefondan mesai saatlerinde bize ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınızı iletişim sayfasındaki formu kullanarak ya da linke tıklayarak Whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz.

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon cilde uygulanan lazer enerjisinin, tüy köklerindeki melanin pigmentince emilmesi ve bu bölgede ısıya dönüşerek kıl kökünü yok etmesidir.

Lazer ışını, radyasyon içermez ve sadece kıl köklerini hedef aldığı için vücuda herhangi bir yan etkisi yoktur. Lazer epilasyonun mantığı cilde uygulanan lazer enerjisinin, tüy köklerindeki melanin pigmentince emilmesi ve bu bölgede ısıya dönüşerek kıl kökünü yok etmesidir.

Diğer epilasyon yöntemleri ile maliyet açısından karşılaştırıldığında uzun vadede çok daha ekonomiktir. Batık kılların tedavisinde de oldukça başarılı olan lazer epilasyon, günümüzdeki en uzun süreli kalıcı epilasyon sağlayan yöntemdir. Lazer epilasyonda başlıca 3 tür lazer cihazı kullanılmaktadır:

Alexandrite Lazer

755 nm dalga boyunda lazer ışığı üretir. Bu tip lazer ile hızlı biçimde kıllar tahrip edildiğinden seans süresi kısadır ve uygulama genel olarak daha ağrısızdır. Açık tenli kişilerdeki koyu renkli tüylerde özellikle tercih edilmektedir. Alexandrite lazer yönteminde kullanılan soğutmalı sistem sayesinde lazer epilasyon uygulaması sırasında acı hissi çok az olur ve iz kalma ihtimali de yok denecek azdır.

Diode Lazer

810 nm dalga boyunda lazer ışığı üretir. İnce tüylerde ve derin kıl köklerinde tercih edilen bir lazer türüdür. Koyu cilt renklerinde de kullanılabilir.

ND-Yag Lazer

1064 nm dalga boyunda lazer ışığı üretir. Melanin pigmenti tarafından daha az emildiği için koyu tenli kişilerde diğer lazerlere göre yanık riski daha azdır, kullanımı daha güvenlidir.

Koyu ciltlerde lazer enerjisi, ciltteki melanin pigmenti ile de emildiğinden uygun lazer sistemi seçilmezse yan etkiler görülebilir. Bu sebeple tüm lazer tiplerini cihaz envanterinde bulunduran, kaliteli, FDA onaylı cihazlar kullanan lazer epilasyon merkezlerini tercih etmeniz önemlidir.

Çok açık tüylerde ise melanin eksikliğinden tam etki görülemeyebilir. Lazer uygulaması, sadece o an aktif uzayan kıl köklerine etki eder ve bu oran da kişiler arasında farklılık gösterir. Bu nedenle de etkin sonuç için ortalama seans sayısı 5-8’ dir. Kıl oluşumu tamamlanmış ve uygulamaya engel teşkil edecek herhangi bir sağlık problemi olmayan herkes lazer epilasyon yaptırabilir. Beyaz ve sarı renkli kıllar melanin (renk pigmenti) içermediğinden lazer epilasyondan etkilenmeyecektir.

Göz ve göz çevresi haricinde vücuttaki tüm tüylere lazer epilasyon uygulanabilir. İşlem süresi, kullanılan cihaz ve yapılacak bölgeye göre değişir. Kullandığımız soğutmalı lazer cihazları, işlem sırasında deri yüzeyinin fazla ısınmasına izin vermeyerek ciltte yanık oluşma olasılığını düşürür. Uygulama esnasında genellikle tolere edilebilir hafif bir acı hissedilir. Lazer epilasyonu sonrasında kısa süreli kızarıklık meydana gelebilir; bu durum normal ve geçicidir.

İşlem Öncesinde, İşlem Sırasında ve Sonrasında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • Son 6 hafta içerisinde işlem yapılacak alanın güneşe maruz kalmamış olması gerekir.
  • Lazer epilasyonunun uygulanacağı bölge üzerinde herhangi bir yağ, krem, makyaj olmamalıdır.
  • İşlem sırasında gözlerinizi lazer ışığından korumak için sağladığımız gözlüğü çıkarmamalısınız.
  • İşlem sonrasında iki hafta boyunca uygulama alanının güneşten korunması gereklidir. İşlem sonrası çok sıcak banyolar, işlem alanına kese uygulaması gibi uygulamalardan kaçının.
  • İşlemden maksimum faydayı elde etmek için önerilen seans aralıklarına uymanız önemlidir.

Lazer Epilasyonda Neden For-Est Kliniği Tercih Etmeliyim?

For- Est Klinik’ te lazer uygulaması öncesinde dermatolog hekimimiz tarafından lazer epilasyona genel uygunluk açısından değerlendirilirsiniz. Deri tipiniz, kıl kalınlığı, rengi ve yoğunluğunun kontrolünden sonra kişisel diğer özelliklerinizin, sağlık durumunuzun ve kullandığınız ilaçların lazer tedavisine etkisi hakkında bilgi alırsınız. Kullanılacak lazer tipi ve dozlamaları size özel belirlenir. Sorularınıza ve geri bildirimlerinize her zaman yanıt ve ilgi bulursunuz. Kliniğimizde hepsi FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı farklı epilasyon lazerleri mevcuttur. Böylece gerekli olursa size farklı lazer yöntemleriyle kombinasyon tedavileri sunabiliyoruz. Kliniğimizde her konuda olduğu gibi bu konuda da hijyen kurallarına en üst düzeyde dikkat ediyoruz.

Ankara'da Lazer Epilasyon Yaptırmak ve Fiyat Almak İçin Bize Ulaşın

Farklı laazer epilasyon yöntemleri söz konusudur. Öncelikle hangi yöntemin sizin için uygun olduğunun belirlenmesi gereklidir. Kliniğimizde yapılacak ön görüşme ücretsizdir. Fiyat kişiye ve tedavi yöntemine göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi ve sorularınız için 0530 185 23 93  numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.


Diğer Lazer Epilasyon Alanlarımız

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

×
Hemen Ara