Saç Ekimi Kaç Seans Olmalı?

Saç Ekimi Kaç Seans Olmalı?

Saç ekimi, saç dökülmelerinde tercih edilen en etkili tedavi yöntemleri arasında yer alır. Belirli seanslar halinde uygulanan tedavide seans sayıları çeşitli hususlara göre değişiklik gösterir. Saç ekimi kaç seans olmalı sorusu kapsamında kişisel tercihler, hastanın donör alanının durumu, kullanılan teknikler başta olmak üzere birçok hususun seans sayısını belirlediğini belirtmek mümkündür.

Saç Ekimi Seans Sayısını Belirleyen Hususlar Nelerdir?

Saç ekimi, farklı teknikler kullanılarak uygulanır. Bazı teknikler, saç ekiminin çok daha kısa sürede tamamlanmasını sağlayabilir. Bunun yanı sıra hastanın donör alanının genişliği, tek seferde daha çok greft toplanmasına katkıda bulunur. Dolayısıyla saç ekiminin daha kısa sürede tamamlanmasına destek olur.

Saç ekimi kaç seans olmalı sorusunun cevabını merak edenler için şu hususların belirleyici olduğunu ifade etmek olanaklıdır:

  • Hastanın saç dökülme derecesi
  • Hastanın donör alanının durumu
  • Kullanılan teknikler
  • Kişisel tercihler

Bahsi geçen faktörlere göre seans sayısı belirlenir.

Saç Dökülme Derecesi

Her hastada saç dökülme derecesi farklılık gösterir. Bazı hastalarda dökülme son derece şiddetlidir. Bu durumda saçsız alanın genişliği de fazla olacaktır. Seans sayısının kısa tutulması, saç ekiminde başarıyı olumsuz yönde etkileyebilir. Bu nedenle yoğun saç dökülmesi ile karşıya kalan bireylerde daha fazla seansa ihtiyaç duyulabilir.

Hastanın Donör Alanının Durumu

Saç ekimi kaç seans olmalı sorusunun cevaplarından bir diğeri hastanın donör alanının durumudur. Eğer donör alanda yer alan saç kökleri sağlıklıysa ve sayıları fazla ise daha az seansta istenilen sonuca ulaşılabilir.

Kullanılan Teknikler

FUE ve DHI teknikleri, saç ekiminde başarılı sonuçları mümkün kılar. Bu tür tekniklerin kullanılması, daha kısa sürede etkili sonuçlara ulaşılmasını sağlayabilir. Hangi teknik tercih ediliyorsa, seans sayısı da ona göre azalabilir ya da artış gösterebilir.

Kişisel Tercihler

Hastanın kişisel tercihleri farklılık gösterebilir. Bazı hastalar çok daha yoğun bir saç görünümü isteyebilir. Bunun yanı sıra daha yoğun bir saç çizgisi isteyen hastalar da olabilir. Bu nedenle saç ekimi kaç seans olmalı sorusu, kişisel tercihlerle yakından ilgilidir. Daha fazla işlem, seans sayısının artış göstermesi anlamına gelir.

Paylaş
×
Hemen Ara