Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Saç Ekimi Yöntemleri Nedir?

Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Saç Ekimi Yöntemleri Nedir?

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi nasıl yapılır, merak edenler için günümüzde oldukça geniş yelpazeli tekniklerin saç ekimi uygulamalarında kullanıldığını söylemek mümkündür. Özellikle Türkiye, saç ekiminde tüm dünyada lider konumundadır. Birçok farklı saç ekim tekniği, Türkiye’de faaliyet gösteren kliniklerce geliştirilmiştir. Aynı zamanda estetik cerrahi alanında yapılan AR-GE yatırımlarıyla operasyonel başarı oranı da yüksektir. Bu doğrultuda saç ekimi nasıl yapılır, sorusuna cevaben farklı yöntemlerin farklı standartlar içereceğini söylemek mümkündür. 

Saç Ekimi Yöntemleri

Saç ekimi nasıl yapılır, sorusu kapsamında en önemli faktör uygulamada hangi yöntemin kullanılacağıdır. Günümüzde saç ekim kliniklerinde en yaygın olarak kullanılan iki yöntem FUE ve DHI teknikleridir. Özellikle FUE tekniği, etkili sonuçlar vadediyor olması nedeniyle uzmanlarca tercih edilir. Bununla birlikte FUE tekniğinin bir diğer avantajı ise özelleştirilebilir olmasıdır. Geliştirilmeye son derece açık olan FUE tekniğinin uygulama süreci de farklılık gösterir.

Safir FUE Yöntemi ile Saç Ekimi

Saç ekimi teknikleri içerisinde günümüzdeki en gelişmiş yöntemlerden biri Safir FUE tekniğidir. Safir FUE tekniğinin uygulama süreci genel hatlarıyla şu şekildedir:

  • Uygulamanın ilk etabında hastaya lokal ya da sedasyon anestezi yapılır.
  • Daha sonra ise önceden belirlenen donör bölgeden saç kökleri alınır.
  • Donör bölgeden alınan kökler, safir uçlu kalemlerle ekim bölgesine yerleştirilir.

DHI Yöntemi ile Saç Ekimi

Saç ekimi nasıl yapılır merak edenler için DHI yöntemi ile saç ekim operasyonu ise şu aşamalardan oluşur:

  • Bu teknikte “Choi” adı verilen özel kalemler kullanılır.
  • Donör bölge belirlenir ve donör bölgeden özel kalemler kullanılarak kökler alınır.
  • Daha sonra ise yatıştırıcı kremler de kullanılarak ekim yapılacak bölgeye choi kalemiyle işlem uygulanır.
  • Bu teknikte saç köklerinin yerleştirilmesi sürecinde herhangi bir kanal açılmasına ya da kesi atılmasına gerek yoktur.

 

Paylaş
×
Hemen Ara