Lazer Epilasyon Nedir?


Lazer epilasyon, tüylerin kalıcı olarak özel cihazlar yardımıyla kopartılarak azaltılması işlemidir. Günümüzde kozmetik ve estetik uygulamalar arasında en yaygın olarak tercih edilenidir. Lazer epilasyonun çoğunlukla kadınlar için uygun olduğu düşünülse de erkekler tarafından da fazlasıyla tercih edilir. Uygulamanın temel amacı, kişinin rahatsız edici tüy ve kıllardan kurtulmasını sağlamaktır. Uygulama sürecinde kullanılan cihazlar ismini bu uygulamadan alır ve lazer özelliğindedir. Bu cihazları çalışma prensibi, cildin yüzeyinde yer alan pigmentlerin hedeflenmesi üzerinedir.

Lazer Epilasyon Fiyatları 2024

Lazer epilasyon fiyatları 2024, uygulama alanlarına göre değişkenlik gösterir. Aynı zamanda lazer epilasyonda fiyatları etkileyen bir diğer önemli faktör ise cinsiyettir. Tedavi bölgesinin boyutlarının yanı sıra fiyatları etkileyen bir diğer önemli unsur ise özellikle kadınlarda cilt yapısı ve tüylerin rengidir. Keza uygulama sürecinde kullanılan özel olarak geliştirilmiş lazer cihazları, belli renk tonunda tüy ve kılları algılama özelliğine sahiptir.

Lazer Epilasyon Hakkında Her Şey

Lazer epilasyon, alanında uzman dermatologlar tarafından yapılır. Uygulamada farklı tip ve işleve sahip olan lazer cihazları kullanılır. Dolayısıyla uygulama aşamasına geçmeden önce ön tetkikler yapılır. Bu ön tetkikler ile kişinin cilt yapısı, tüy rengi ve uygulama alanına ilişkin bazı önemli detaylar tespit edilir. Elde edilen sonuçlara göre cilt tipine uygun cihazlar tercih edilir. Lazer epilasyon, diğer yöntemlerden farklı olarak kalıcı bir çözüm sunar. Uzun vadelidir. Bu uygulama ile alınan kıl ve tüyler, uzun süreler boyunca yenilenmez.

Lazer Epilasyon Nedir? Lazer Epilasyon İşlemi Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon işlemi oldukça basittir. Fakat yine de uygulamadan maksimum düzeyde verim alabilmek için mutlaka doğru şekilde planlanması gerekir. Planlama sürecinde kişinin tüy rengi ve cilt yapısı belirleyici faktörlerdir. Belli aralıklarla gerçekleştirilen seanslarda lazer cihazlar kullanılır. Bu cihazlar ile cilt yüzeyinde yer alan pigmentlerden biri olan melanin hedeflenir. Lazer cihazı, melanini emer. Isı enerjisi olarak alır ve tüylerin yok edilmesini sağlar.

Paylaş
×
Hemen Ara