Göz Altı Işık Dolgusu Göze Zarar Verir mi?

Göz Altı Işık Dolgusu Kimler İçin Uygundur, Kimlere Uygulanmamalıdır?

Göz altı ışık dolgusu, özellikle göz altı morlukları ve torbalarından şikayetçi olan için oldukça idealdir. Göz altı ışık dolgusu işlemi genellikle kadınlar arasında yaygın olsa da erkekler arasında da popülerliği artmaktadır. Eğer kişinin göz altı bölgesinde çukurlar, morluklar/koyu halkalar veya torbalar bulunuyorsa, bu işlem uygun olabilir.

Ancak hamilelere ve emziren kadınlara önerilmez. Otoimmün yani bağışıklık sistemine bağlı hastalığı olanlar veya dolgu maddesine alerjisi bulunan kişiler için göz altı ışık dolgusu işlemi uygun değildir. Ayrıca alerjik reaksiyon riski taşıyan kişiler uzman bir hekime danışmadan göz altı ışık dolgusu yaptırmamalıdır.

 

Göz Altı Işık Dolgusundan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Göz altı ışık dolgusu işlemi sonrası ilk gün sıcak banyo yapılmamalı, ilk iki gün aşırı yüz hareketlerinden ve ilk hafta ağır spor yapmaktan uzak durulmalıdır. Ayrıca ilk iki hafta boyunca aşırı sıcaktan veya soğuktan da kaçınılmalıdır. Göz altı ışık dolgusu işleminden yarım saat sonra yüzü yıkamanın bir sakıncası yoktur. İşlem sonrası oluşan kızarıklık, morluk veya şişlik yıkamaya engel değildir.

 

Göz Altı Işık Dolgusu Göze Zarar Verir mi?

Göz altı ışık dolgusu göze veya göz çevresine zarar vermez. İşlem sonrası geçici oluşan şişme, kızarıklık veya morluk olabilir, ancak bu tip yan etkiler genellikle 3-5 gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Diğer taraftan alerjik reaksiyon riski olan hastaların göz altı ışık dolgusu işleminden önce uzman bir hekim tarafından değerlendirilmesi önerilir.

 

Sonuç

Göz altı ışık dolgusu, estetik kaygıların giderilmesi açısından etkili bir yöntemdir. Ancak, işlem öncesi mutlaka uzman bir doktorla görüşülmelidir.

Göz altı ışık dolgusu hakkında daha fazla bilgi alabilmek ve uzmanlarımızla görüşebilmek için randevu buradan randevu oluşturabilirsiniz.

Sağlıklı ve güzel günler dileriz.

 

Paylaş
×
Hemen Ara