En Fazla Ne Kadar Saç Ekilebilir?

En Fazla Ne Kadar Saç Ekilebilir?

Saç ekimi, sağlıklı saç köklerinin donör bölgeden alınıp saçsız alana nakledilmesi olarak tanımlanabilir. Saç dökülmelerinin görüldüğü bölgede saç tellerinin oluşumu için donör bölgeden nakil yapılması kritiktir. Bu noktada, en fazla ne kadar saç ekilebilir sorusu ön plana çıkar. Ayrıca yoğun saç dökülmeleri sorunuyla karşılaşan bireylerin hacimli saçlara ulaşıp ulaşamayacağı da bu soruyla yakından ilgilidir. En ileri derecedeki saç dökülmelerinde bile 10 bin ila 12 bin greft yer alır. Bunlardan yaklaşık yarısı sağlıklı olacaktır. Yani 6 bin greft elde edilebilir. Fakat 6 bin greft, yoğun saç dökülmelerinde yeterli olmayabilir. Peki en fazla ne kadar saç ekilebilir?

Ne Kadar Saç Ekilebilir?

Uzmanlara göre saç ekiminde maksimum 4 bin greft kullanılmalıdır. Ayrıca bir kişiye tek seansta 4 bin greft ekim yapılması önerilmez. Fakat 4 bin greft, yoğun saç dökülmesi sorunuyla baş başa kalan bireylerde etkili sonuçlara ulaşılmasını engelleyebilir. Bu tür durumlarda daha fazla grefte ihtiyaç duyulabilir. 4 binden daha fazla greft sayısı, bazı hastalarda başarılı sonuçların elde edilmesini sağlayabilir.

Bir Seansta En Fazla Kaç Saç Ekilebilir?

En fazla ne kadar saç ekilebilir, bir seansta hastaya ne kadar greft ekilebilir soruları; saç ekimi uygulamasından yararlanmak isteyen kişiler tarafından merak edilir. Eğer saçsız alan çok fazla değilse bir seansta 4 binden daha az greft ekimi yapılabilir. Fakat saç ekiminin yoğun olduğu hastalarda tek seansta 4 bin greftten daha fazlası gerekli olabilir. Bu tür durumlarda daha çok grefte ihtiyaç duyulur.

Enseden En Fazla Kaç Greft Alınabilir?

Saç ekiminde donör bölgesi genellikle ense ya da boyundur. Çünkü bu iki alanda sağlıklı saç kökleri bulunur. Peki ama enseden en fazla ne kadar saç ekilebilir? Ensede yaklaşık olarak 10 bin ya da 12 bin arasında greft bulunur. Fakat bu greftlerin tamamı kullanılabilir durumda olmaz. Genellikle 6 bin civarı kullanılır. Bu nedenle eğer donör bölge olarak ense belirlenmiş ise en fazla 6 bin greft elde edilecektir. Bu sayılar, hastaların saç yapılarına göre değişiklik gösterebilir.

Paylaş
×
Hemen Ara