Ankara PRP Tedavisi


Ankara PRP tedavisi, temel olarak saç köklerinin onarılmasını içeren uygulamadır. Günümüzde saç sağlığının korunması kapsamında en yaygın olarak kullanılan yöntemlerdendir. Bu yöntem, kişinin kendi kanından alınan çeşitli materyallerin saç derisine uygulanması esasına dayanır. Saç kaybını önleme açısından PRP, oldukça iddialı bir tedavidir. Saçların eskisi gibi sağlıklı, genç ve dinamik bir yapı kazanmasını sağlar.

PRP Tedavisi Nedir?

PRP tedavisi; “Platelet Rich Plasma” (Trombosit Zengin Plazma) şeklinde açılımı olan ve kişinin kendi kanından alınan plazmaların saç köklerine özel bir teknikle enjekte edilmesini sağlayan bir saç sağlığı tedavisi yöntemidir. Saç dökülmelerini önlemenin yanı sıra yeni saç kazanımını da teşvik eder. Bununla birlikte tedavinin etkinliği ve başarısı çok büyük oranda kişiden kişiye göre değişkenlik gösterir. Ankara PRP tedavisi uygulamalarında da yapılan ön tetkikler sonucunda kişinin tedaviden ne denli sonuç alacağına ilişkin değerlendirme raporu hazırlanır. Bu tetkikler, kişinin tedavi için uygun olup olmadığı konusunda da önemli düzeyde fikir verir.

PRP Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ankara PRP tedavisi, 3 aşamadan oluşan işlemleri içerir. Uygulamanın ilk adımı kan alma işlemidir. Hastadan bir miktar kadar kan alınır. Çok büyük oranda bu kan, kol bölgesinden alınır. Uygulamanın ikinci adımında ise kanın santrifüj edilmesi bulunur. Alınan kan, özel bir cihaz kullanılarak uygulama bölgesine santrifüj edilir. Kanın bileşenleri ayrıştırılır ve daha zengin bir plazma elde edilir. Son olarak ise zenginleştirilmiş plazma, uygulama bölgesine enjekte edilir.

PRP Tedavisi Avantajları Nedir?

PRP tedavisi, birçok önemli avantajı beraberinde getiren oldukça etkili bir uygulamadır. Uygulamanın en önemli avantajı, saç sağlığının korunması ve yeni çıkacak saçların teşvik edilmesidir. Buna ek olarak PRP tedavisi, diğer saç sağlığı işlemlerinden farklı olarak tamamen doğal bir yöntemdir. Uygulama kapsamında sadece kişinin kedi kanı kullanılır. Öte yandan Ankara PRP tedavisi, oldukça basittir ve hızlı uygulanabilir. Uygulama sonrasında hasta hızla gündelik yaşama dönüş yapar.

 

Paylaş
×
Hemen Ara